Nr. Kategorija Kateogrijos apibūdinimas
1 AM Mopedai ir lengvieji keturračiai (variklio darbinis tūris iki 50 cm3). Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 15 metų.  
2 A1 Motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 16 metų.  
3 A2 Motociklai, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 18 metų.  
4 A Triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.  

PASTABOS:

  • Vairuoti AM kategorijos transporto priemones (mopedus ir lengvuosius keturačius) gali ir turėdamas A1, A2, A, B1, B ir t.t . aukštesnias kategorijas;
  •  Siekiant įgyti teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones, praktikos egzamino laikyti nereikia. Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus savarankiškai;
  • A2 kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1 kategorijos transporto priemones;
  • A kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1, A2 kategorijų transporto priemones.
  • Laikant praktinį egzaminą VĮ "REGITRA" galite nuomotis mūsų mokyklos mokomuosius  A1, A2, A kategorijų motociklus.
  • A kategorijos praktiniai vairavimo užsiėmimai vyksta VĮ "REGITRA" mokomojoje aikštelėje (ten pat vyksta ir egzaminas).